Достапни линкови

Времето денеска: зголемување на облачноста


Во Македонија претпладне ќе биде претежно сончево. Попладне облачноста ќе се зголеми. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер. Попладне и особено на северозапад ќе има услови за краткотрајна нестабилност. Дневната температура ќе се движи од 20 до 28 степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 26 степени.

XS
SM
MD
LG