Достапни линкови

Времето денеска: умерено облачно


Во Македонија претпладне ќе биде умерено облачно. Попладне облачноста ќе се намали. Ќе дува слаб југоисточен ветер. Максималната темпертура ќе биде од 19 до 25 степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 24 степени.

XS
SM
MD
LG