Достапни линкови

Села го одбил вицепремиерско место за реформи


Лидерот на Алијансата на Албанците, Зијадин Села

Алијансата за Албанците не го прифатила понуденото вицепремиерско место за реформи.Ова, како што информираат од Владата, е исходот од попладневната средба на премиерот Зоран Заев со лидерот на Алијансата на Албанците, Зијадин Села.

По средбата со премиерот Заев, Села изјави дека Алијансата сака да го задржи министерството за здравство, но не кажа дали ќе остане во владината коалиција.

XS
SM
MD
LG