Достапни линкови

Продолжението на расправата за буџетот одложено за утре


Седница на собраниската Комисија за финансирање и буџет

Продолжението на седницата на Комисијата за финансирање и буџет во Собранието закажано за денеска се откажа. Ново продолжение е закажано за утре во 11 часот.

Седницата на Комисијата за финансирање и буџет на која се расправа по Предлог-буџетот за 2018 година почна во понеделникот. Во вторникот беше најавено продолжение, но по информациите за приведување за настаните од 27 април во Собранието, беше откажано. Ново продолжение беше закажано за денеска.

XS
SM
MD
LG