Достапни линкови

Инцидент во метро станица во Лондон


Лондон, подземна железница

Станица на подземната железничка во центарот на Лондон е затворена по инцидент , соопшти вечерва Британската сообраќајна полиција. Полицијата наведе дека реагирала по извештаите за инцидент на станицата во Лондон. Полицијата ги повика граѓаните да ја одбегнуваат областа во која се наоѓа метро станицата.

XS
SM
MD
LG