Достапни линкови

Времето денеска: сончево со умерена облачност


Во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен јужен ветер. Утринската температура од три до девет, а дневната од 23 до 28 степени. Во Скопје ќе биде малку до умерено облачно со слаб јужен ветер. Температурата ќе се движи од седум до 26 степени.

XS
SM
MD
LG