Достапни линкови

Супер Куп во супер топло Скопје


Македонија домаќин на супер купот и на илјадници фанови на Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед. Спорт и забава во центарот на Скопје.

Фудбалскиот натпревар меѓу Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед во рамките на Супер Купот на УЕФА се игра вечерва во Скопје со почеток во 20:45 часот. Македонија домаќин на супер купот и на илјадници фанови на Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед. Спорт и забава во центарот на Скопје.

Празник на фудбалот во Скопје
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:19 0:00

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед, актуелните шампиони на Лига Европа и нивните колеги од Реал Мадрид, кои се европски прваци тренираа и ја почуствуваат климата во главниоѕт град на Македонија. Велат топло е и затоа ќе има и малку одмор за фудбалерите и среде двете полувремиња. Дел од нивниот тренинг на Градскиот стадион во Скопје.

Дел од тренингот на Реал и Манчестер во Скопје
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:16 0:00

Како и да е, во Скопје се е под знакот на големиот фудбалски спектакл, Супер купот меѓу најдобрите екипи во Европа, Реал и Манчестер јунајтед.Љубителите на фудбалот уживаат во фан зоната на Плоштадот „Македонија“. Главниот град пулсира во ритамот на фудбалот.

Скопје одбројува до Супер Купот
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:34 0:00

Хотелите се под силно полициско обезбедување. Поради натпреварот има посебен сообраќаен режим и посебен режим на движење на пешаци во близина на стадионот, просторот во Градскиот парк во Скопје, од ресторанот „Томче Софка“ до ресторанот „Уранија“ и на Кејот на Вардар од пешачкиот мост во близина на Луна паркот до паркот на Франкофонија, соопштуваат од ФФМ. На овој простор ќе се пропуштаат само луѓе со соодветни акредитации.

XS
SM
MD
LG