Достапни линкови

Трамп нема да го блокира сведочењето на Коми


поранешниот директор на Федерланото истражно биро Џејмс Коми и aмериканскиот претседател Доналд Трамп

Американскиот претседател Доналд Трамп нема да се обиде да го блокира сведочењето на поранешниот директор на Федерланото истражно биро Џејмс Коми пред сенатскиот Комитет за разузнавање за наводното руско мешање во претседателските избори, соопшти Белата куќа. „Претседателот Трамп нема да се повика на јасно востановената „извршна привилегија“ со цел да обезбеди брза и темелна истрага за отпуштањето на Коми и за наводното мешање на Москва во американските претседателки избори“, рече портпаролот на Белата куќа Сара Сандерс.

XS
SM
MD
LG