Достапни линкови

Во пад на хеликоптер загинаа 13 турски војници


илустрација

Турската војска соопшти дека 13 војници загинале во хеликоптерска несреќа во близина на границата со Ирак. Во соопштението се наведува дека хеликоптерот се урнал веднаш по летнувањето од една база во регионот Сеноба во провинцијата Сирнак. Според првичните информации, хеликоптерот се урнал откако удрил во далновод.

XS
SM
MD
LG