Достапни линкови

Во експлозија на парен котел во Истанбул повредени 10 лица


Архивска фотографија: Полиција на местото на бомбашки напад во Истанбул на 6 октомври годинава

Најмалку 10 лица се денеска повредени при експлозија што се случи во индустриско предградие Султанбејли на Истанбул. Несреќата се случила кога парен котел експлодирал во фабрика за козметички производи, јави НТВ.

Истанбул претходно беше мета на терористички напади.

XS
SM
MD
LG