Достапни линкови

Бејли: Важно е сите да гласаат, особено младите


Амбасадорот на САД во Македонија Џес Бејли на лидерска средба со потписниците на Договорот од Пржино, 31 август, 2016.

Важно е сите граѓани со право на глас, особено младите да излезат и да гласаат на претседателските избори во САД и на предвреемните избори во Македонија, закажани за 11 декември, напиша на Твитер американскиот амбасадор Џес Бејли. Тој оваа порака им ја пренел вчера и на студентите од Универзитетот „Св. Климент Охридски“ во Битола, каде разговарал со студентите за изборите во САД.

XS
SM
MD
LG