Достапни линкови

Во експлозија во турскиот град Ван 48 повредени


Турските власти соопштија дека 48 луѓе се повредени, од кои двајца полицајци во експлозијата на автомобил-бомба во турскиот град Ван. Експлозијата се случила пред окружната централа на владејачката Партија на правдата и развојот, соопштуваат од локалната полиција. Од канцеларијата на гувернерот велат зад нападот стојат припадници на Курдската работничка партија.

XS
SM
MD
LG