Достапни линкови

Во ДИК се пријавиле 257 спорни гласачи


Од Државната изборна комисија информираат дека денеска до 13 часот, се пријавиле вкупно 257 граѓани.

Од нив 31 лице се пријавиле во подрачните одделенија и канцеларии или во дополнителните канцеларии на Државната изборна комисија, додека 226 граѓани пријавувањето го оствариле преку веб апликацијата на Државната изборна комисија.

XS
SM
MD
LG