Достапни линкови

Десетина жртви во три одвоени бомбашки напади во Ирак


Најмалку 12 луѓе загинаа во три одвоени експлозии на бомби во Ирак, соопштија тамошните власти. Шест полицајци и двајца цивили загинаа, а 11 се повредени во експлозија на бомба на контролен пункт во Рашидија северно од Багдад. Во други две експлозии во Багдад загинале четири цивили, а 16 биле повредени.

XS
SM
MD
LG