Достапни линкови

Уапсени руски навивачи за тепачка во Келн


F

Келнската полиција приведе шестмина руски фудбалски навивачи за тепање на тројца шпански туристи пред катедралата во центарот на Келн. Двајца шпанци имаат сериозни повреди, соопшти полицијата. Руските навивачи се враќале во Москва од Европското првенство во фудвал што се одржува во Франција. „Не знаеме дали тие биле депортирани од Франција по тепачките меѓу навивачите на Русија и Англија“. Изјави претставник на германската полиција. Претходно француските власти протераа десетици руски навивачи поради тепачките во Марсеј каде што се играше мечот меѓу Русија и Англија.

XS
SM
MD
LG