Достапни линкови

Претставничкиот дом на САД го одобри воениот буџет


Претставничкиот дом на американскиот Конгрес одобри нов буџет за одбраната во вредност од над 600 милијaрди долари. Со него се предвидени дополнителни средства за воено разместување во Европа со цел да се помогне во смирувањето на се понервозните НАТО членки во источна Европа. Легислативата мора да биде одобрена и од Сенатот пред да оди на потпишување кај претседателот Барак Обама.

XS
SM
MD
LG