Достапни линкови

Во тепачка на московските гробишта тројца загинати


Три загинати лица загинаа е епологот од вчерашната масовна тепачка на гробиштата во Москва. Во инцидентот учествуваа околу 200 луѓе, некои вооружени со пиштоли, челични шипки, и друго оружје. Најмалку 26 лица се пренесени во болница, од кои четири биле сериозно повредени. Повеќе од 90 лица се уапсени, откако полицијата ја разби тепачка. Медиумите објавија дека до тепачката дошло бидејќи мигрантите од Централна Азија и Кавказ не ја поделиле територијата за поставување билборди за услуги на гробиштата.

XS
SM
MD
LG