Достапни линкови

Светското атлетско првенство, без руски спортисти


Светското првенство во атлетика во сала почнува денеска, но без учество на руските спортисти поради допинг аферата. На Русија која традиционално се бори за медали главно со САД и беше забрането да учествува на првенството поради неколкуте скандали кои покажувале дека допингот на руските атлетичари бил спонзориран од државата.

XS
SM
MD
LG