Достапни линкови

Полициска акција во Батинци


Полициски единици поддржани од посебната единица Алфи изутрината во село Батинци, вршеле истрага во домот на еден од осомничените во за изборни измами во случајот Титаник. Се уште официјално не е потврдена оваа информација. Како што дознаваме, полицијата ја спроведувала акцијата по налог на Специјалното јавно обвинителство.

Во акцијата Титаник претходно имаше распит на деветмина осомничени за изборни измами, по што Специјалното јавно обвинителство продолжи со истрагата за евентуално да покрене обвиненија за случајот.

XS
SM
MD
LG