Достапни линкови

Времето денеска: повремено врнежливо


Во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, кои ќе бидат пообилни кон крајот на денот и во вечерните часови, особено во западните и северните делови. Ќе дува умерен до засилен повремено јужен ветер, кој на места ќе достигнува брзина до 80 км/час. Температурата ќе се движи од осум до 18 степени. Во Скопје ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Ќе дува умерен до засилен повремено јужен ветер. Температурата ќе достигне до 15 степени.

XS
SM
MD
LG