Достапни линкови

Сенаторот Викер предупредува на корупцијата во Босна


Американскиот републикански сенатор Роџер Викер побара од државниот секретар Џон Кери да преземе акција како одговор на, како што се наведува во неговото писмо, „влошената корупција во Босна и Херцеговина“. Тој оценува дека оваа појава ја парализира европската интеграција на таа земја. Сараево во минатата недела најави дека на 15 овој месец официјално ќе аплицира за членство во Европската унија.

XS
SM
MD
LG