Достапни линкови

Украина ќе извезува во Казахстан заобиколувајќи ја Русија


Украина соопшти дека за прв пат ќе почне да извезува стоки за Казахстан по морски пат, заобиколувајќи ја Русија, поради трговското ембарго што Москва ѝ го наметна на Украина. Русија овој месец воведе нови санкции против Украина. Експерименталните испораки, преку Грузија и Азербејџан, ќе бидат испорачани во Казахстан на 15 јануари.

XS
SM
MD
LG