Достапни линкови

Најважна година за Црна Гора од независноста


Црногорскиот премиер Мило Ѓукановиќ

Црногорскиот премиер Мило Ѓукановиќ денеска на отворената седница на Владата изјави дека оваа година била најважна за земјата од независноста, пред се поради поканата за членство во НАТО. Според него, тоа е големо признание за реформите, кои ги направиле за да ги достигнат НАТО стандардите. Првпат во поновата историја, како што наведе е упатен повик само на една земја, при што тоа ги обврзува да продолжат со реформите и со јакнењето на поддршката за членство.

XS
SM
MD
LG