Достапни линкови

Турскиот Хуриет мета на вооружени напаѓачи


Непознати сторители вчера вечер извршиле оружен напад врз зградата на весникот Хуриет, еден од најголемите весници во Турција, во Анкара, јавуваат светските медиуми. Напаѓачите од возило во движење испукале неколку куршуми, по што се скршиле неколку прозорци од канцелариите. Засега нема информации за евентуално повредени при нападот, кој се случил доцна во ноќта. Полицијатасоопшти дека трага по напаѓачите и го истражува мотивот за нападот.

XS
SM
MD
LG