Достапни линкови

Кери-Сирија може обединето против ИД


Американскиот државен секратар Џон Кери

Американскиот државен секратар Џон Кери изјави денеска дека е возможно сириските власти да соработуваат со бунтовничките сили во борбата против милитантната група Исламска држава без претседателот Башар ал Асад да мора да ја напушти функцијата. Но, според него би било многу тешко да се обезбеди таква соработка без да се постигне решение за судбината на режимот на Асад во иднина.

XS
SM
MD
LG