Достапни линкови

ВМРО ДПМНЕ ги напушти преговорите за медиумите


СДСМ соопшти денеска дека претставниците на ВМРО ДПМНЕ ги напуштиле разговорите за медиумите во Клубот на пратеници. Според СДСМ, ВМРО ДПМНЕ продолжува со стратегијата на одолговлекување и непочитување на обврските превземени со Договорот од 2-ри јуни/15 јули. Опозициската партија наведува дека со таквото однесување, ВМРО ДПМНЕ го доведува во прашање Договорот од Пржино.

XS
SM
MD
LG