Достапни линкови

Бомба во Атина, нема жртви


Изутрината во центарот на Атина, пред канцеларијата на Грчката деловна федерација експлодирала бомба, јавуваат новинските агенции, повикувајќи се на полициски извори. Во експлозијата немало жртви. Полицијата, како што се наведува, претходно добила анонимно предупредување. Агенциите јавуваат дека биле искршени стаклата на прозорците на повеќе згради.

XS
SM
MD
LG