Достапни линкови

Откажан пријателскиот фудбалски меч меѓу Белгија и Шпанија


Белгија го откажа пријателскиот фудбалски натпревар против Шпанија на помалку од 24 часа пред неговиот почеток откако белгиската влада издаде тревога поради истрагата во врска со нападите во Париз. Белгиската фудбалска репрезентација соопшти дека одлуката била донесена по препорака на владата. Во меѓувреме Франција и Англија донесоа одлука да го одиграат пријателскиот фудбалски меч вечер на Вембли во Лондон.

XS
SM
MD
LG