Достапни линкови

ДУИ не ја напушта Владата


Шефот на изборниот штаб на ДУИ и министер за економија, Беким Незири

Шефот на изборниот штаб на ДУИ и министер за економија, Беким Незири изјави денеска дека не се точни гласините оти ДУИ до петок ќе излезе од Владата со што би се предизвикале предвремени парламентарни избори без да се постигне согласност за договорот од Пржино. Тој одговорајќи на новинарско прашање по обраќањето на Партнерскиот состанок на Црвениот крст на Македонија оцени и дека веќе има позитивни сигнали оти ќе се постигне договор и земјата ќе излезе од политичката криза.

XS
SM
MD
LG