Достапни линкови

Продолжуваат разговорите меѓу Русија и Грузија


Рускиот заменик министер за надворешни работи Григориј Караин и грузискиот специјален претставник на премиерот за односи со Русија, Зураб Абашидзе.

Следната рунда на разговори меѓу Русија и Грузија за нормализирање на билатерланите односи ќе се одржи во чешкиот главен град Прага наредниот месец. Одлуката за средбата била донесена за време на телефонскиот разговор меѓу рускиот заменик министер за надворешни работи Григориј Караин и грузискиот специјален претставник на премиерот за односи со Русија, Зураб Абашидзе. Преговорите за подобрување на односите меѓу двете земји започнаа во декемеври 2012 година во Женева.

XS
SM
MD
LG