Достапни линкови

Три медали за Македонија на Европското првенство во кик бокс


Илустрација

На Европското првенство во кик бокс за јуниори и кадети во Сан Себастијан, македонските натпреварувачи освоија три медали. Марија Божиноска и Бобан Илиоски стигнаа до вторите места, додека бронза освои Хадис Рамадани.
Во македонската репрезентација се задоволни од постигнатиот резултат.

XS
SM
MD
LG