Достапни линкови

Во Тетово се уште се трага по телото на девојчето


Пет дена по невремето во Тетово, се уште се трага по телото на шестодишната Дрита Амети од Шипковица. Таа е едно од трите деца кои загинаа во невремето кое го зафати овој регион. Во поплавите загинаа пет лица,повеќе од 20 се повредени и предизвикана е голема материјална штета.

Продолжува и расчистувањето и санирањето на теренот со механизација, а се подготвува нова локација за депонирање отпад кај село Доброште.

Според дирекцијата за заштита и спасување, интензивно се работи во село Порој, каде се претпоставува дека има големи количини нанос.

XS
SM
MD
LG