Достапни линкови

Додик - референдум ќе има


Претседателот на Република Српска Милорад Додик тврди дека сепак ќе има референдум за Судот и Обвинителството во БиХ.

„Немам ниту една дилема околу тоа, без разлика на напорите кои ги вложува еден дел од меѓународната заедница“, изјави Додик. Тој порача дека не им се плаши на, како што вели, политичките предавници кои работат по инструкции на меѓународната заедница и сеат страв за одржување на референдумот.

XS
SM
MD
LG