Достапни линкови

Во Ирак офанзива за враќање на Анбар од ИД


Ирачките сили започнале копнена операција, поддржана од сојузнички воздушни напади врз упориштето на милитантите на Исламската држава во провинцијата Анбар. Ирачките безбедносни сили, заедно со шиитски и сунитски племенски борци, според последните информации, напредувале кон Рамади и Фалуџа, двата големи градови во западната провинција Анбар.

XS
SM
MD
LG