Достапни линкови

Талибанците убиле 11 авганистански војници


Талибанците убиле 11 авганистански војници во заседа во западен Авганистан. Воени извори соопштуваат дека воениот конвој падал во заседа доцна на 28 јуни во областа Корок, во провинцијата Херат. Портпаролот на војската вели дека борбите траеле пет часа. Авганистанската војска претрпе сериозни штети откако талибанците ја започнаа својата офанзива во април.

XS
SM
MD
LG