Достапни линкови

ЕУ за политичката ситуација во Македонија


Советот за надворешни работи на Европската унија денеска, како што најави шефот на бугарската дипломатија Даниел Митов, треба да расправа за Македонија и да излезе со заедничка позиција во врска со случувањата во земјата и за мерките што треба да се преземат. Утре лидерот на СДСМ Заев, и лидерот на ВМРО ДПМНЕ и премиер Груевски одат во Стразбур каде што ќе се сретнат со евро парламентарците на нивно барање. На средбата ќе се разговара за решение за излез од политичката криза.

XS
SM
MD
LG