Достапни линкови

Утре средба на Кери и Лавров


Американскиот државен секретар Џон Кери со неговиот руски колега Сергеј Лавров.

Руските новински агенции јавија дека американскиот државен секретар Џон Кери утре ќе се сретне со неговиот руски колега Сергеј Лавров во Сочи. Во фокусот на разговорите ќе бидат немирите во источна Украина, Сирија и Јемен. Според медиумите, Кремљ се надева дека Кери ќе донесе нови предлози за решавање на конфликтот во источна Украина.

XS
SM
MD
LG