Достапни линкови

Демонстрантите ги избркаа провокаторите


Предмалку пред Собрание, додека трае протестот против полициска бруталност поминаа неколкумина момчиња со качулки на главите, на што насобраните почнаа да викаат „Уа провокатори, кој ве праќа, сега ве сликаме“, по што момчињата со качулки си отидоа со забрзан чекор. Луѓето што протестираат седат пред Собрание на улица, по тротоари, на тревниците.

Откако на демонстрантите кои протестираат против полициска бруталност не им се дозволи да протестираат пред Влада и пред Јавното обвинителство, тие се упатија кон Собранието.

XS
SM
MD
LG