Достапни линкови

МВР спроведува голема акција кај Гошинце


МВР спроведува голема полициска акција во близина на северната граница со Косово кај Гошинце, Брест и Малина Маала, потврди за МИА, помошник-министерот за внатрешни работи Иво Котевски.

Полицијата врши претрес на објектите во тој реон, главно на напуштени куќи, каде што е пронајдено оружје и муниција.

За повеќе детали за денешната акција, од МВР најавуваат во текот на утрешниот ден.

XS
SM
MD
LG