Достапни линкови

Силен земјотрес со јачина од 6, 7 степени според Рихтеровата скала го погоди денеска Непал, еден ден по земјотресот во кој животот го загубија повеќе од2.200 луѓе.

Според Американскиот геолошки центар, епицентарот на новиот земјотрес е североисточно од главниот град Катманду, во близина на границата со Кина.

XS
SM
MD
LG