Достапни линкови

Укината забраната за Фејсбук, Твитер и Јутјуб во Турција


Турските власти соопштија дека ја укинаа забраната за пристап до Фејсбук и Јутјуб, која беше вчера воведена поради објавување фотографии од обвинителот кого минатата недела во Истанбул го убија екстремисти. Налогот за забраната ја издаде судот кој го блокира пристапот до сите сајтови. Пристапот до социјалните мрежи повторно беше обновен откако сите сајтови постапија во согласност со наредбата на судот и ги отстранија спорните фотографии.

XS
SM
MD
LG