Достапни линкови

Грција ги инфромирала кредиторите за реформите


Грчкото Министерство за финансии денеска до тројката кредитори го испратило писмото со реформите кои Владата ќе ги спроведе, соопштија медиумите од земјата. Мерките се во вид на политички предлози и во нив се посочени начините на кои Владата ќе се бори со корупцијата, ќе ја преструктуира државата и ќе се избори со хуманитарната криза.

По вонредната седница на кабинетот премиерот Алексис Ципрас соопшти дека списокот со мерки за реформи утре ќе им биде испратен на партнерите од ЕУ.

XS
SM
MD
LG