Достапни линкови

Времето денеска: променливо облачно


Во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со повремени врнежи претежно со снег со послаб интензитет, особено попладне. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер. Температурата ќе се движи од минус 2 до 8 степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 5 степени.

XS
SM
MD
LG