Достапни линкови

Москва негира дека праќа војници во источна Украина


Илустрација.

Русија ги отфрли новите обвинувања од Киев дека испратила војници во источна Украина. Портпаролот на Министерството за одбрана Игор Конашенков денеска изјави дека тврдењата на Киев се „апсолутни бесмислици“. Украинската војска вчера соопшти дека околу 700 руски војници влегле во земјата да го поддржат проруските бунтовници. Во последните неколку дена се интензивираа борбите во источна Украина.

XS
SM
MD
LG