Достапни линкови

Времето денеска: ведро и студено


Во Македонија ќе биде ведро и студено, а во текот на денот сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Утринската температура ќе се движи од минус 10 до минус два, а дневната од два до осум степени. Во Скопје во текот на денот ќе биде сончево со мала облачност и со слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до минус осум, а дневната ќе достигне до четири степени.

XS
SM
MD
LG