Достапни линкови

Претседателот Иванов ќе разговара со Професорскиот и Студентскиот пленум


Архивска фотографија: Протест на Професорскиот и на Студентскиот пленум пред Собранието.

Претседателот Ѓорге Иванов денеска ќе прими претставници на Професорскиот и на Студентскиот пленум, информира неговиот кабинет. Претседателот одговори позитивно на нивното барање за средба на која тие ќе му ги изнесат своите ставови за предложените реформи во високото образование. Професорите бараат, ако Собранието ги изгласа измените во Законот за високо образование, претседателот на стави вето.

XS
SM
MD
LG