Достапни линкови

Авионски напад на странските сили во Авганистан


Илустрација.

Најмалку тројца луѓе се убиени, а петмина се повредени во воздушен напад на силите на НАТО што се случил изутрината во зафрлено село во провинцијата Логар во источен Авганистан. Локалните власти соопштија дека коалицијата предводена од САД им рекла дека жртвите се талибански бунтовници, но оти жителите тврдат дека убиените биле цивили.

XS
SM
MD
LG