Достапни линкови

Приведена жена за убиството на децата во Австралија


Една жена е приведена за убиствата на осумте деца во северниот дел на Австралија, соопшти
полицијата.
Инспекторoт Бруно Aсникар денеска рече
37 годишната приведена жена е под полициско обезбедување во болница во градот Кернс. Таа
е мајка на седумте убиени деца и роднина на осмото дете.

Осум деца на возраст од 18 месеци до 15 години беа пронајден мртви вчера во
во градот, Кучи а со нив беше и нивната мајка, која е, исто така,
имаше прободни рани.

Полицијата сè уште не кажа како починале децата, а Асникар рече дека
полицијата испитува неколку ножеви во куќата кои би можело да бидат искористени за убиството.

XS
SM
MD
LG