Достапни линкови

Обама пристигна во Пекинг


Американскиот претседател Барак Обама денеска пристигна во Пекинг од каде што ја почнува азиската турнеја. Тој ќе учествува на самитот за економска соработка на земјите од азиско пацифичкиот регион, а ќе има средба и со кинескиот претседател Си Џинпинг. Обама на 12 ноември ќе замине во посета на Мијанмар.

XS
SM
MD
LG