Достапни линкови

Променливо облачно и ветровито


Времето денеска ќе биде променливо облачно со умерен до засилен северен ветер и значителен пораст на воздушниот притисок. Температурата ќе се движи од три до 13 степени. Во Скопје времето ќе биде променливо облачно со умерен до засилен северен ветер и температура до 10 степени. Од Управата за хидрометеролошки работи најавуваат дека следува период на стабилно и суво време со ниски утрински температури, кои на повеќето места ќе бидат под нулата.

XS
SM
MD
LG